INFORMACJA PRASOWA


Grupa PACE -Polscy Eksperci Anty-COVID

Warszawa, 14 kwietnia 2020 r. 

Grupa lekarzy z doświadczeniem w przedsiębiorczości i menedżerów służby zdrowia, przedstawiła wstępny plan skutecznego i bezpiecznego odmrożenia polskiej gospodarki w czasie pandemii COVID-19. Polscy lekarze -menedżerowie zadeklarowali gotowość pracy pro bono nad wdrożeniem tego planu.

Pod rekomendacjami, które zostały przesłane do przedstawicieli Rządu, podpisało się dotąd 20 osób. Lista lekarzy i menedżerów gotowych do pracy ponad podziałami poszerza się i jest otwarta.

„Rekomendacje które przygotowaliśmy w większości nie są niczym nowym. Ich właściwe wdrożenie jest trudniejsze niż lądowanie na Marsie - i to jest obszar w którym chcemy pomóc.” – powiedział dr Adam Kruszewski. „Eksperci zakładają, że mamy przed sobą do dwóch lat ciągłych zmagań z wyzwaniami, jakie spowodował COVID. Tworząc listę zadań staraliśmy się wyważyć kwestie epidemiologiczne, medyczne, społeczne i gospodarcze tak, aby przygotować Polskę i Polaków do naszej nowej normalności. Skuteczne wprowadzenie fazy odmrażania gospodarki będzie olbrzymim wyzwaniem logistycznym, procesowym i zarządczym. Wierzymy, że zdyscyplinowane wdrożenie wszystkich sześciu elementów, które wpisaliśmy na listę, zagwarantuje wspólny sukces.” – dodał dr Kruszewski.
 

„Jesteśmy apolityczną grupą lekarzy i menedżerów ochrony zdrowia, reprezentujemy różne specjalności i różne branże gospodarki. Jesteśmy też zwykłymi obywatelami, którym zależy na dobru Polski. Na tym etapie walki z pandemią czujemy się w obowiązku zabrać głos w dyskusji, jak przygotować Polskę do odmrażania gospodarki. Wiemy, że skuteczne wdrożenie tego etapu wymaga precyzji, doskonałych procedur operacyjnych, systemów logistycznych, wiedzy i doświadczenia, ale też niezależności odpolityki. Wiemy też, że pochopne odmrożenie najprawdopodobniej spowoduje kolejne fale epidemii. Oferujemy nasze doświadczenie w zarządzaniu kryzysami i pomoc pro publico bono.” – powiedział dr Jarosław Oleszczuk.

Sygnatariusze Manifestu Covid 19, uznają następujące działania za kluczowe:
 

 1. Masowa diagnostyka wszystkich mieszkańców, w szczególności wracających do pracy, wraz z wdrożeniem aplikacji do monitorowania kontaktów

 2. Bezwzględna kwarantanna osób zarażonych i ich domowników wraz z systemami jej monitorowania

 3. Ochrona osób szczególnie narażonych na poważny przebieg COVID19 tak aby minimalizować ryzyko ich zakażenia

 4. Maski ochronne, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne dla wszystkich

 5. Potraktowanie pracowników służby zdrowia, jako najcenniejszego zasobu, monitoring

  ich czasu pracy i stanu zdrowia

 6. Ciągłe zbieranie informacji o najlepszych rozwiązaniach ze świata i szybkie adoptowanie

  rozwiązań
   

Wszystkie ręce na pokład – włączmy się, nasza przyszłość zależy od naszego zaangażowania!

Liczba wyświetleń Manifestu

©2020 by Manifest-Covid-19